Fotograf dla Ciebie

 

Jako fotograf artystyczny moim priorytetem jest zatrzymanie ulotnych emocji, subtelnych nastrojów oraz bogatych uczuć, które charakteryzują daną chwilę. Moja twórczość koncentruje się na kreowaniu obrazów, które przenoszą widza w świat symboli i wywołują głębsze odczucia.

Pragnę uchwycić tęsknotę w spojrzeniu, radość w uśmiechu i emocje, które płyną wokół nas, choć często pozostają ukryte w codziennym zgiełku. Poprzez zastosowanie delikatnych tonów, harmonii kolorów oraz odpowiedniego światła, dążę do oddania wizualnej opowieści o każdej chwili, w której się znajduję.

Moje prace nie ograniczają się jedynie do fizycznego uchwycenia rzeczywistości. Starannie wyselekcjonowane detale oraz kompozycja obrazu pozwalają mi tworzyć zdjęcia, które posiadają głęboką warstwę symboliczną. Każdy element kadru ma swoje znaczenie i przyczynia się do stworzenia opowieści, która wykracza poza dosłowność.

Wierzę, że fotografia artystyczna ma moc dotarcia do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy. Pragnę, aby moje obrazy nie tylko zachwyciły wzrok, ale także zainspirowały do refleksji, pobudziły wyobraźnię i przywołały wspomnienia. Poprzez moją twórczość staram się przekroczyć granice rzeczywistości, tworząc most między widzialnym a niewidzialnym, materialnym a emocjonalnym.

 

Pochodzę z czasów 24 klatek, kiedy klisza światłoczuła miała tylko 36 klatek. Każdą klatkę zdjęciową trzeba było dobrze wykorzystać.

Film światłoczuły należało kupić, odpowiednio naświetlić, wywołać i przelać na papier.

To były czasy ciemni fotograficznych, koreksów, powiększalników, kuwet i czerwonego światła.

Wywoływanie zdjęć wymagało olbrzymiej cierpliwości i determinacji, aby zdjęcie można było zobaczyć na światłoczułym papierze.

Nauczyło mnie to widzieć światło i intuicyjnie widzieć gotowe zdjęcie oczyma wyobraźni jeszcze przed naciścnięciem spustu foto migawki.

Ciemnię fotograficzną zmieniłem na programy do edycji zdjęć, co pozwoliło mi wydobyć drobiny światła, okruchy cienia, które mają wpływ na efekt końcowy moich zdjęć.

Z biegiem lat interesowałem się psychologią komunikacji interpersonalnej. Stałem się trenerem i coachem , co nauczyło mnie odczytywać nastrój, emocje i uczucia niewerbalne innych ludzi i wzbogaciło o dużą dawkę empatii.

Otworzyło mi to drogę do fotografii ludzi, organizację sesji zdjęciowych opartych o foto coaching. Czyli sesję zdjęciową z coachem.

Dziś już w pełni świadomy organizuję i realizuję artystyczne kobiece sesje zdjęciowe w oparciu o światłocień i coaching dla najbardziej wymagających osób.

Sesje te pozwalają w swobodny sposób wyrażać emocje uczestników podczas sesji, co skutkuje wyjątkowymi efektami w postaci niezapomnianych fotografii.

Zapraszam.

Zabacz moje portfolio

 

Jesteś zainteresowana artystyczną sesją zdjęciową dopasowaną do Twoich wymagań?

 

Zobacz propozycje moich warsztatów fotograficznych w Szczecinie Zapraszam

470

Zrealizowanych sesji

450

Zadowolonych klientów

300

Pozytywnych opinii

150

Warsztatów foto

Dane firmy:
4Foto
ul. Ku słońcu 24
71-073 Szczecin
ul. Podbiałowa 2
61-680 Poznań